HAYAT KADINI SKANDALI SAVCI OSMAN OZAN'IN İLK VUKUATI DEĞİLMİŞ, DAHA ÖNCE KASIĞINDAN VURULMUŞ!

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre İstanbul Anadolu Adliyesinde görevli savcı Osman Ozan, cinsel ilişkiye girdiği hayat kadınlarının dosyalarını kapattığı için ihraç edildi. Savcı Ozan'ın 11 yıl önce de şüpheli bir kazada kasığından vurulduğu ortaya çıktı.

8960
HAYAT KADINI SKANDALI SAVCI OSMAN OZAN'IN İLK VUKUATI DEĞİLMİŞ, DAHA ÖNCE KASIĞINDAN VURULMUŞ!

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre; İstanbul Anadolu Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan, cinsel ilişkiye girdiği hayat kadınlarının şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve hırsızlık gibi dosyalarını kapattı. Kadınların ele geçirilen telefonlarında yazışmalar ortaya çıktı. Bunun üzerine HSK harekete geçti ve Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan meslekten ihraç edildi. 

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan'ın hayat kadınları ile cinsel ilişkiye girdiği, bunun karşılığında da, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve hırsızlık gibi dosyalarını kapattığı tespit edildi. Kadınların cep telefonunda savcı Ozan'ın yazışmalarının görülmesi sonrası HSK harekete geçti. Ozan, meslekten hızla ihraç edildi.

250 BİN TL PARA İSTEDİ
İstanbul'da yaşayan hayat kadınları İrem Çalık, İrem Özyakışır ve Öngül Dokcu, cinsel ilişkiye girdikleri Gürser K.'nın görüntülerini çekerek söz konusu görüntüleri ailesine gösterecekleri ve sosyal medya hesabından yayacaklarını söyleyerek 250 bin lira para istedi. Gürser K.'nın tehdit ve şantaj şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Para isteyen hayat kadınları İrem Çalık, İrem Özyakışır ve Öngül Dokcu kimlikleri tespit edildikten sonra haklarında, şantaj, özel hayatının gizliğini ihlal etme suçlarından soruşturma başlattı. İstanbul Emniyetinin yaptığı operasyonun ardından şüphelilerden Öngül Dokcu tutuklandı.

TELEFON İNCELEMESİNDEN SAVCI ÇIKTI
İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanan şüphelilerden Öngül Dokcu'nun incelenen telefonunda; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan çıktı. Ozan'ın, hayat kadını Öngül Dokcu ile tanıştığı, sonrasında para karşılığı birlikte olduğu ve şüpheliler İrem Çalık, İrem Özyakışır ve Öngül Dokcu hakkında yürüttüğü soruşturmada yardımcı olacağına ilişkin mesajlar gönderdiği tespit edildi.

HAYAT KADINLARININ DOSYASINI KAPATTI
Hayat kadınlarından İrem Çalık ve Öngül Dokcu bu kez, Selahattin K.'nın evine birlikte gelerek Selahattin K.'nın çıkardığı pantolonunun cebinden 3 bin lira para ile 350 dolar parasını çaldı. Bunun üzerine başlatılan soruşturmaya ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan kovuşturmaya yer olmadığı dair karar verdi.

ÖNCE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI SONRA MESLEKTEN ÇIKARILDI
Skandalın cep telefonu mesajlaşmaları sonrasında çıkmasının ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İkinci Dairesi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan'ı tedbiren görevden uzaklaştırdı. HSK, İkinci Dairesi, Teftiş Kurulu müfettişlerince yürütülen inceleme ve soruşturmanın tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan'ı ihraç etti.

11 YIL ÖNCEKİ VUKUATI İLK KEZ HABER SİTEMİZ DUYURDU, OLAY TEKRAR ARAŞTIRILMALI !

Savcı Osman Ozan'ın 11 yıl önce de Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde müracaat savcısı olarak görev yaparken; odasında bir şüphelinin ifadesini aldığı sırada belindeki tabancısını düzeltmeye çalıştığı ve yanlışlıkla kendisini kasığından vurduğu da haberlere yansımış. Haberlere yansıyan olayın oluş şekli ise neresinden baksanız çelişkilerle ve soru işaretleriyle dolu. Bir savcı odasında şüpheli ifadesi alırken neden belinde silahla gezer? Belindeki silahın varlığı bile şüpheliyi tedirgin edebilir, yasak sorgu yöntemi olarak değerledirilebilir. Müracaat savcısı olarak daha ziyade müştekilerin şikayet dilekçelerini işleme alırken, ani gelişen olaylarda şüphelilerle ilgili adli kolluk genelde ilk muhatap olurken neden bir şüphelinin ifadesini alsın? Dahası bir savcı ve silah ruhsatı olan biri neden silahın emniyetine dikkat etmez? Silah nasıl düzeltilirken ateş alır? Dahası adı hayat kadınlarıyla ilgili bir skandala karışıp, ihraç edilen bir savcının, cinsel organlarının hemen yanındaki kasığından vurulması da ayrıca manidar bir durum. Tüm bu sebeplerle söz konusu olayın da yeniden arşivden çıkarılıp, raftan indirilip araştırılması gerektiğini HABER VERİTAS olarak vurgulamak isteriz. 

Haber: Haber İlker Turak'ın haberi olup, son bölümü tamamen haber sitemiz tarafından eklenmiş özel haberdir.  


 


Kaynak: Sabah
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kader mahkumu 520 - 18.06.2023 02:50:10
Bu savcıdan sebeb bende içerde yattım ama sonuç eden buluyor bunlar adaleti temsil ediyor ama gerçek adalet sahibinin adaletini unutuyorlar yazık